1.6.2013 - Pátá propagační jízda SH ČMS

Ve dnech 31. května a 1. června 2013 proběhla v plzeňském kraji pátá propagační jízda SH ČMS. Velitelem páté propagační jízdy SH ČMS a organizátorem v Plzeňském kraji byl Václav Hulec, jehož pravou rukou byl Petr Jůzek. V Ústeckém kraji velel Jiří Henc. Hlavním koordinátorem akce byl Josef Nitra a celou akci zastřešoval náměstek starosty SH ČMS Jaroslav Salivar. V tyto dny se historická vozidla KSH Plzeňského a Ústeckého kraje pohybovala na trase Horažďovice – Plzeň – Chomutov – Krupka. Přes Plzeňský kraj projela s praporcem Škoda 154 z SDH Blovice a Ústecký kraj křižovala Škodovka z roku 1928 z Libochovic. Slavnostní finále jízdy se pak plánuje na 8. června v programu Hasičských slavností Litoměřice 2013.

Vozidla 31. května 2013 zahájily svojí propagační jízdu v Horažďovicích, kde místní SDH slavilo 135. založení sboru. Vozidla pokračovala do Přeštic a Plzně. V Plzni se slavilo 130. výročí založení Plzeňské župy.

 

Dne 1.6.2013 odstartovala jízda ze Zruče směr Kaznějov, kde byl místním SDH organizován dětský den. Kolona po krátké zastávce pokračovala dále směr Plasy, kam je doprovázel i historický vůz SDH Plasy. Po krátkém zastavení v Plasích kolona pokračovala směrem na Kožlany. Letos zde místní SDH oslavuje 140. výročí založení. Zde proběhla zastávka a odtud kolona pokračovala do Kralovic. Celou kolonu jsme přivítali na náměstí Osvobození před místním učilištěm. Zde velitel jízdy Petr Jůzek podal hlášení zástupci obce panu Jiřímu Soukupovi. Po krátké zastávce kolona odjela směr Vysoká Libyně, kde proběhlo slavnostní předání Praporce zastupitelům Ústeckého kraje. Starostka Okresního sdružení Plzeň-sever paní Alena Foldová připnula na praporec stuhu za OSH Plzeň – sever. Poté kolona opustila náš kraj a vydala se na svoji dlouhou a deštivou cestu do Ústeckého kraje.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

« zpět

Evidence pálení

Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na stránky paleni.izscr.cz, kde můžete jednoduše v mapě vybrat přesné místo Vámi nahlašovaného pálení. Informace o Vámi zadaném pálení budou automaticky přenášeny na operační středisko HZS Plzeňského kraje.

V případě, že nemáte možnost zadat pálení tímto způsobem, můžete jako náhradní způsob volat telefonní číslo 950 310 130.

hasicikralovice.cz

Kontaktujte nás

Žatecká 503, 331 41 Kralovice

hasicikralovice@hasicikralovice.cz

Sdílejte s námi

Facebook       Youtube