15.6.2013 - Hasičský den SDH Kralovice 2013

 

 

Hasičský den - Kralovice 15.6.2013

 

 

 

Dne 15.6. 2013 proběhl v prostoru hasičské zbrojnice tradiční hasičský den. Opět po roce jsme se sešli v prostoru naší hasičské zbrojnice se členy  sboru, s rodinnými příslušníky, sponzory a našimi hosty na hasičském dnu. Po ranní přípravě celého areálu a veškerého vybavení byl v 13:30 hodin zahájen hasičský den slavnostním příchodem Vlajkové čety se státní vlajkou ČR a prapory SDH Kralovice, spolu s jednotkou Soptíků a Plamínků. Po příchodu bylo podáno hlášení starostovi SDH. Následovala minuta ticha za naše zemřelé členy, kteří za poslední rok opustili naše řady. Projev přednesl starosta SDH pan Jiří Sklenář, starosta města Kralovice pan Ing.Rudolf Salfický, vedoucí mládeže Renáta Kozová a velitel jednotky SDH pan Ing.František Lüftner. Po projevech bylo veleno k odnesení státní vlajky a praporů a nástup byl ukončen. Hasičský den byl tímto zahájen. Následovala ukázka Soptíků se zásahem u dopravní nehody. Zde jsme se přesvědčili,  že dětské prstíky dokážou všelico. Nějaký nezbedník připravil nečekané zpestření ukázky tím, že na spoji dvou hadic chybělo jedno vnitřní těsnění. Zde nastoupil Jan Marx který našim nejmenším členům obětavě vypomohl. Následovala ukázka Plamínků. Ti předvedli ukázku několika hasičských zásahů. Dále následovalo slanění ze střechy garáže, které předvedli členové výjezdové jednotky.  Po slanění přišla na řadu ukázka jednotky sboru dobrovolných hasičů. Letos  byla připravena dopravní nehoda vozidla. Zároveň to byl nácvik na soutěž, na kterou naše výjezdová jednotka pojede 22. června 2013 do obce Votice, kde místní SDH slaví 140 let od založení a pořádají soutěž ve vyprošťování z havarovaných vozidel.  Vozidlo bylo převráceno na střechu, kde byl umístěn figurant, kterého jednotka musela vyprostit.  Po ukončení vyprošťování přijeli prezentovat techniku hasiči ze stanice Plasy s Tatrou 815-7. Po odjezdu vozidla přišla na řadu soutěž rodinných týmů. Do soutěže se letos přihlásilo 13 týmů. Soutěžilo se ve střelbě ze vzduchovky na terč a na špalíky. Následovala střelba z foukačky, a hod míčkem na cíl. Na prvním místě se umístil tým Preyovi. Všem děkujeme za plné nasazení a doufáme, že se všichni dobře pobavili. Po vyhlášení výsledků začal hrát k poslechu a k tanci Procházka Band Jarov, který jako každoročně hasičský den ukončil.  Děkujeme všem za přízeň a doufáme, že se hasičský den 2013 zařadil mezi akce, na které rádi vzpomeneme.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

« zpět

Evidence pálení

Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na stránky paleni.izscr.cz, kde můžete jednoduše v mapě vybrat přesné místo Vámi nahlašovaného pálení. Informace o Vámi zadaném pálení budou automaticky přenášeny na operační středisko HZS Plzeňského kraje.

V případě, že nemáte možnost zadat pálení tímto způsobem, můžete jako náhradní způsob volat telefonní číslo 950 310 130.

hasicikralovice.cz

Kontaktujte nás

Žatecká 503, 331 41 Kralovice

hasicikralovice@hasicikralovice.cz

Sdílejte s námi

Facebook       Youtube