9.8.2013 - Ukázka na táboře IZS Tišina

Dne 9. srpna 2013

se účastnili členové sboru

Lukáš Babor, Ladislav Beneš, Jakub Jodl, Petr Malý

ukázek na táboře IZS v rekreačním středisku Tišina

 

 

Ukázky byly zahájeny prohlídkou vozidla CAS 24 MAN 4x4 a vozidla zdravotní záchranné služby Plzeňského kraje. Po zabalení veškerého materiálu do vozidel byla připravena ukázka zásahu u dopravní nehody dvou vozidel a vyproštění osoby za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Za společné spolupráce záchranné zdravotní služby a Policie České republiky. Děti měly možnost vyzkoušet si práci s hydraulickým vyprošťovacím zařízením. Na další ukázku byla vozidla zapálena a proveden zásah s vysokotlakým zařízením a jedním útočným proudem „C“. Většina dětí si nenechala ujít stříkání z vysokotlakého proudu. Poslední ukázka tohoto dne byla vyhledání a záchrana osob z patrové budovy. Pro autenticitu byly zasahujícím hasičům zorníky masek dýchacích přístrojů přelepeny neprůhlednou lepicí páskou. Úkolem bylo vyhledat osoby a transportovat je z objektu. To vše bylo ztíženo zavodněnými útočnými proudy „C“. Po celou dobu ukázky byly všem podmínky stěžovány např. uzavřením dýchacích přístrojů, odtažením zavodněné hadice, popřípadě ztráta jednoho z hasičů.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

« zpět

Evidence pálení

Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na stránky paleni.izscr.cz, kde můžete jednoduše v mapě vybrat přesné místo Vámi nahlašovaného pálení. Informace o Vámi zadaném pálení budou automaticky přenášeny na operační středisko HZS Plzeňského kraje.

V případě, že nemáte možnost zadat pálení tímto způsobem, můžete jako náhradní způsob volat telefonní číslo 950 310 130.

hasicikralovice.cz

Kontaktujte nás

Žatecká 503, 331 41 Kralovice

hasicikralovice@hasicikralovice.cz

Sdílejte s námi

Facebook       Youtube