7.9.2013 - Oslavy 140. výročí založení SDH Kralovice

Dne 7. září 2013 Sbor dobrovolných hasičů Kralovice oslavil 140. výročí založení místního sboru. Oslavy výročí se konaly v prostorech Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Zahájení oslav proběhlo na nádvoří muzea Mariánské Týnice, kde všichni přítomní uvítali příchod praporů. Poté zazněla státní hymna a slova se ujal starosta sboru pan Jiří Sklenář. Ten všechny přítomné seznámil s hlavními body historie sboru. Následovalo udělení vyznamenání a pamětních listů pro členy sboru. Hlavním aktem bylo předání nového praporu starostou města Kralovice panem Ing. Rudolfem Salfickým. Nový prapor vysvětil kněz římskokatolické farnosti pan ICLic. Mgr. Řehor Pavel Urban, Opraem administrátor farnosti Mariánské Lázně . Starostka Okresního Sdružení Hasičů Plzně-severu paní Alena Foldová připnula na nový prapor pamětní stuhu. Celý slavnostní ceremoniál byl ukončen po projevech hostů slavnostním odchodem.

Tímto oslavy vstoupily do druhé poloviny, kde byl připraven bohatý doprovodný program. Na nádvoří hrály kapely p. Kůsy, Sedmihorka, Heligonkáři. Před Mariánskou Týnicí měli vystoupení Kralovičtí Soptíci, kteří všem přítomným předvedli ukázku zásahu při rozsáhlém lesním požáru a záchranu osob z hořícího domečku. Následovala ukázka starších Plamínků, kteří předvedli ukázku z činnosti hasičů, která se skládá ze 6 ukázek činnosti hasičů. Proběhla i ukázka zásahové jednotky PČR s psovody.

Doprovodnou akcí byla také soutěž o pohár starosty města Kralovic v požárním útoku s překážkami v netradičním pojetí. Do soutěže se přihlásilo celkem 7 družstev mužů a jedno družstvo žen. Soutěž byla organizována v netradičním pojetí a skládala se z několika ošidných překážek. Startovalo se od stolu. Po nasazení přilby museli soutěžící veškerý materiál dopravního a útočného vedení pronést přes bariéru s oknem. Útočné proudy se protáhly pod železničním přejezdem a pravý proud se navíc musel protáhnout postavenou pneumatikou. Nástřiková čára byla pro pravý proud ve dvou pneumatikách na sobě. Celý útok končil po sbalení veškerého vybavení a opětovném zasednutí za stůl. Toto pojetí bylo navíc ještě ztíženo tím, že družstvo bylo oblečeno v PS-II. Propozice k nahlédnutí v PDF.

Po ukončení soutěže byla provedena ukázka výjezdové jednotky města Kralovice se zásahem u dopravní nehody vozidla s nebezpečnou látkou a následným vyproštěním dvou osob. Dále tým Magirus se svým historickým vozidlem předvedl vodní fontánu o šesti proudech.

Vyvrcholením dne bylo vyhodnocení XIV. ročníku soutěže o pohár starosty města Kralovic v požárním útoku s překážkami v netradičním pojetí.

Soutěžní družstva se umístily takto:

kategorie Muži :

1. SDH Brdo – Hrádek  4:01:69
2.  SDH Tlučná 4:09:00
3. SDH Bukovina 4:26:09
4. SDH Hradecko 4:32:19
5.  SDH Kozojedy 4:39:34
6. SDH Kralovice 5:03:16
7. Hasiči obce Výrov – Hadačka nedokončen

 kategorie Ženy :

1. SDH Kozojedy                           
6:28:10    

Těšíme se na další, již XV. ročník soutěže o pohár starosty města Kralovic, který se bude konat již tradičně na náměstí Osvobození v Kralovicích, pravděpodobně 6.9.2014.


 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

« zpět

Evidence pálení

Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na stránky paleni.izscr.cz, kde můžete jednoduše v mapě vybrat přesné místo Vámi nahlašovaného pálení. Informace o Vámi zadaném pálení budou automaticky přenášeny na operační středisko HZS Plzeňského kraje.

V případě, že nemáte možnost zadat pálení tímto způsobem, můžete jako náhradní způsob volat telefonní číslo 950 310 130.

hasicikralovice.cz

Kontaktujte nás

Žatecká 503, 331 41 Kralovice

hasicikralovice@hasicikralovice.cz

Sdílejte s námi

Facebook       Youtube