9. - 10.3.2013 - COP Velitelů a Strojníku v Kaznějově

Ve dnech 9. – 10. března 2013

se účastnili členové sboru


Jiří Brunclík, Lukáš Babor, Jakub Jodl, František Lüftner


a 10. března 2013


Petr Malý, Milan Koza, Karel Kuchař,


 


 


 


Cyklické Odborné Přípravy velitelů družstev a strojníků na hasičské zbrojnici Kaznějov.

Školení velitelů družstev a strojníků v celkové délce 16 hodin bylo naplánované na sobotu a neděli. V sobotní části proběhla teoretická odborná příprava velitelů JSDH na hasičské zbrojnici v Kaznějově.  Organizace taktického cvičení, zdravověda, a nakonec speciální techniky hašení ropných látek, ukázky hašení letadel.

Na nedělní část byla připravena praktická část školení. Všechny jednotky se od Kaznějovské zbrojnice přesunuly Na shromaždiště v lese v lokalitě obcí Hvozd, Radějov a Lipí na okrese Plzeň-sever. Zde byl proveden nástup všech jednotek a uvedena námětová situace cvičení. Jednalo se o vyhledání čtyř pohřešovaných osob. Do cvičení byli zapojeni i psovodi od PČR a ZÚ HZS ČR s atestem na plošné vyhledávání. Jednotky byly rozděleny do několika celků. Jednotlivým celkům vždy velel přidělený příslušník PČR.

Všechny celky pak společně prohledávaly určené sektory lesa a všechny celky byly řízeny z operačního vozu PČR.

Hlavním cílem cvičení bylo především zdokonalit spolupráci složek IZS, ověřit komunikaci mezi jednotlivými operačními středisky a dalšími subjekty a seznámit se s problematikou zásahu v členitém terénu s větším množstvím zasahujících.

Po ukončení vyhledávání osob se jednotky přesunuly zpět do Kaznějova, kde byl naplánovaný oběd a následné vyhodnocení COP řídícími důstojníky. Po vyhodnocení bylo zaměstnání ukončeno a jednotky se vrátily zpět na základny.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

« zpět

Evidence pálení

Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na stránky paleni.izscr.cz, kde můžete jednoduše v mapě vybrat přesné místo Vámi nahlašovaného pálení. Informace o Vámi zadaném pálení budou automaticky přenášeny na operační středisko HZS Plzeňského kraje.

V případě, že nemáte možnost zadat pálení tímto způsobem, můžete jako náhradní způsob volat telefonní číslo 950 310 130.

hasicikralovice.cz

Kontaktujte nás

Žatecká 503, 331 41 Kralovice

hasicikralovice@hasicikralovice.cz

Sdílejte s námi

Facebook       Youtube