4.5.2013 - Otevření výstavní expozice hasičstva v Chotěšově

Fotka byla pořízena dne 12.12.2011 17:05 pomocí OLYMPUS CORPORATION C460ZdelSol.

Dne 4.května

je všemi hasiči slaven

svátek patrona hasičů

svatého Floriána.

 

Dne 4. května 2013, byla k této příležitosti po několika letech slavnostně otevřena a zpřís tupněna nově vytvořená výstavní expozice sbírky historie hasičstva na Plzeňsku. Nachází se v prostorech kláštera Premonstrátek v Chotěšově.

Slavnostní zahájení bylo v 10:30 hodin. Po slavnostním přestřižení pásky mohli všichni přítomní shlédnout mnoho historických stříkaček. Ať už koňských, tak motorových. K vidění bylo mnoho dalších cenných historických uniforem, přileb, dokumentů a dalších hasičských artefaktů, dále také sbírka modelů hasičských vozidel. Byla připravena i dynamická ukázka Stříkačky kombinované, čtyřkolové, kočárového typu, s dvoupístovým motorem od firmy MARS z roku 1927. Zpřístupněn byl i klášter, kde si návštěvníci mohli prohlédnout prostory kláštera s průvodcem. Před prostorem kláštera byl připraven prostor pro občerstvení, novodobá hasičská technika a koutek pro nejmenší.

Vřele doporučujeme všem hasičům a široké veřejnosti klášter navštívit a tím podpořit nově  otevřenou expozici hasičstva na Plzeňsku. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

« zpět

Evidence pálení

Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na stránky paleni.izscr.cz, kde můžete jednoduše v mapě vybrat přesné místo Vámi nahlašovaného pálení. Informace o Vámi zadaném pálení budou automaticky přenášeny na operační středisko HZS Plzeňského kraje.

V případě, že nemáte možnost zadat pálení tímto způsobem, můžete jako náhradní způsob volat telefonní číslo 950 310 130.

hasicikralovice.cz

Kontaktujte nás

Žatecká 503, 331 41 Kralovice

hasicikralovice@hasicikralovice.cz

Sdílejte s námi

Facebook       Youtube