23.4.2011 - Rallye Žihle

Jako tradičně jsme byli požádáni Rallye klubem Marionetta o asistenci při pořádání XII. Pongraz rallye Střela, která se jela v okolí obce Žihle. Soutěž obsahovala 1 etapu s 6 RZ. Naše stanoviště bylo na startu 1., 3. a 5. RZ, proto vyjelo sloužící družstvo s CAS 24 MAN.

Zásahy: Během 1. RZ jsme zasahovat nemuseli, ale zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Krátce po startu 3. rychlostní zkoušky se ve vysílačkách všech pořadatelů ozvalo "Zastavte start! Máme nehodu..." Po tomto hlášení okamžitě, na patnáct kilometrů dlouhou trať, ze startu vyjíždí Záchranná služba ve společném výjezdu s naší jednotkou. Cestou bylo upřesněno, že se nehoda nachází někde u obce Vítkovice. To také bylo po chvilce upřesněno. Jednalo se o nehodu závodního vozu Mitshubishi Evo 9. Vozidlo se nacházelo na střeše uprostřed silnice. Posádka byla mimo vozidlo a do péče si je převzala posádka ZZS. Po naložení vozidla na odtahovou službu jsme provedli úklid uniklých provozních kapalin. Tím byl zásah ukončen a vrátili jsme se společně se záchrannou službou zpět na start. Díky této nehodě byla 3. RZ zrušena a proběhl na ni pouze volný průjezd. Velké díky patří pořadatelům, kteří vyslyšeli rozhovor mezi dispečinkem a posádkami záchranných složek a odklidili z tratě gumy tvořící retardery pro závodníky. Tím umožnili volný průjezd vozidel IZS. Během páté rychlostní zkoušky jsme již zasahovat nemuseli.

Průjezd IZS v čase 16:30...

Máte fotky nebo video z průjezdu složek IZS během 3. RZ rallye Střela? Napište prosím na hasicikralovice@hasicikralovice.cz

Footer-facebook Více fotek naleznete na FACEBOOKu

« zpět

Evidence pálení

Po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na stránky paleni.izscr.cz, kde můžete jednoduše v mapě vybrat přesné místo Vámi nahlašovaného pálení. Informace o Vámi zadaném pálení budou automaticky přenášeny na operační středisko HZS Plzeňského kraje.

V případě, že nemáte možnost zadat pálení tímto způsobem, můžete jako náhradní způsob volat telefonní číslo 950 310 130.