3.9.2011 - XII. ročník soutěže o Pohár starosty města Kralovice

 

XII. ročník soutěže hasičských družstev

o Pohár starosty města Kralovice

3. září 2011

 

 

 

 

 

Tento ročník byl nesen v duchu netradičního požárního útoku. Byly zveřejněny nové propozice pro soutěž, které se účastnilo 11družstev mužů a 2 družstva žen.

 

Netradiční požární útok byl postaven na základě klasického požárního útoku, avšak s těmito změnami. PPS -12 byla umístěna na přistaveném voze nad úrovní hladiny vody v kádi, voda do stroje musela být nasáta za pomoci vývěvy. Hadice se musely ze startovní základny odnést na místo rozhození. Na trase dopravního vedení byla umístěna překážka s oknem a všichni soutěžící, tvořící dopravní a útočné vedení, museli materiál potřebný pro vytvoření dopravního a útočného vedení oknem pronést a sami oknem prolézt. Na trase útočného vedení byli umístěny pražce s kolejnicemi a soutěžící před nastříkáním museli hadice „C“ provléct mezi pražci pod kolejnicemi. Na obou proudech byly nástřikové terče. Na pravém proudu byl pojízdný výsuvný žebřík. Soutěžící na žebřík vylezl, zajistil se a ze žebříku nastříkával terč. Oproti jiným letům soutěž nekončila po nastříkání terčů. Soutěžní družstva po nastříkání terčů musela zastavit vodu a provést sbalení použitého materiálu a umístit ho na základnu jako před startem, včetně přívodního vedení. Teprve po umístění materiálu na určené místo a postavení soutěžících na startovní čáru byl čas útoku zastaven. 

Během přestávky vystoupily naši Soptíci s ukázkou zásahu u dopravní nehody. Na závěr vystoupila i Kralovická batolata, která svůj závod zdárně ukončila bez větší újmy na těle, a snad i na duši.

 

 

Výsledky : 

Muži :                                                Ženy :

1. Brodeslavy A                              1. Kozojedy
2.Brdo Hrádek                                2. Brodeslavy
3. Hradecko
4. Bělá nad Radbuzou
5. Blížejov

6. Brodeslavy B
7. Velká Chmelišná
8. Kozojedy
9.Manětín
10. Kralovice B - veteráni
11. Kralovice A - diskvalifikace

 

 

 Dík patří moderátorovi dne, panu Františku Vaškovi, za íjemně moderované odpoledne.

 Velké poděkování i našim kamarádům z Bělé pod Radbuzou za dovezený dar, sošku sv. Floriana pro SDH Kralovice, a dort pro naše Soptíky.

 Poděkování všem členům sboru za přípravu, organizaci a účast na XII. ročníku. Děkujeme všem soutěžním družstvům za účast a těšíme se na shledání při dalším ročníku netradičního požárního útoku.

zpět "Menu Akce sboru 2011"           zpět "Akce sboru rok"               zpět "Úvodní stránka"


Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek

CZENDE