Víš odkud voláš linku 112?

Publikace, dostupná ve formátu PDF, názorným a atraktivním způsobem seznamuje čtenáře s možnostmi, jak se na nejrůznějších místech rychle zorientovat a při tísňovém volání co nejpřesněji určit místo mimořádné události.

Víte že mosty, přejezdy nebo podjezdy jsou označeny čísly, které lze využít při nahlášení místa mimořádné události na tísňové linky? A tušíte, kde je na železniční trati označen příslušný kilometr dané trati, nebo na řece říční kilometr? Právě na tyto otázky a mnohé další odpovídá nová publikace „Víš odkud voláš o pomoc na tísňovou linku 112?".

Publikaci vydalo MV - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Jejím autorem je mjr. Mgr. Jaroslav Lepeška, příslušník krajského řaditelství HZS Plzeňského kraje.

Hlavním cílem této brožury je jasně a srozumitelně informovat veřejnost o možných orientačních bodech, které mohou lidé použít při ohlašování mimořádné události. Operátoři tísňových linek totiž mnohdy narážejí na to, že lidé oznamující určitou mimořádnou událost nejsou schopni přesně popsat místo, kde k ní došlo, respektive určit polohu. To je ale pro záchranné složky velmi důležitá informace. Vedle rychlosti právě přesnost nahlášení události na tísňové linky mnohdy rozhoduje o životě a zdraví lidí, kteří jsou v nouzi.Téměř všude lze totiž nalézt alespoň některé orientační body, které operátorům linky 112 umožní pomocí geografického informačního systému co nejlépe lokalizovat volajícího a tím samozřejmě také urychlit zásah hasičů, popř. dalších záchranářů.

Brožura tedy přehledným a především názorným způsobem ukazuje, jak se ve městě, na  silnici, železnici, na vodním toku, nebo jinde v terénu rychle zorientovat, najít nejbližší orientační bod a být tak schopen při volání na tísňovou linku 112 co nejpřesněji určit místo mimořádné události.

Publikace ke stažení v PDF.

Zdroj:

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

www.hzspk.cz

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek

CZENDE