Finalisté a popis akcí

Jednotky sborů dobrovolných hasičů | Jih Moravy

3. místo – JSDH Střelice – Jednotka soutěžila se svým zásahem u požáru autolakovny u rodinného domu v obci Střelice. Střelická jednotka Dobrovolných hasičů se na místo události dostavila jako první, zásahu se zúčastnilo dalších 5 profesionálních jednotek hasičů.

2. místo – JSDH Žeravice – Dobrovolní hasiči z Žeravic přihlásili do soutěže zásah u požáru rodinného domu v obci Hostějov. K vyhlášení poplachu vyrazilo 11 členů JSDH Žeravice. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 300 000 Kč a uchráněné hodnoty na 1,5 milionu korun. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

1. místo – JSDH Letovice - Jednotka soutěžila s výjezdem, kdy byla povolána k pádu člověka do 4metrové stavební jámy. Letovičtí dobrovolní hasiči místo osvětlili, uložili zraněného do transportních nosítek a vakuové matrace a vytáhli ho z jámy po nastavovacích žebřících.


Jednotky sborů dobrovolných hasičů | Jih - Západ Čech

3. místo – JSDH Dobřany –Dobrovolní hasiči z Dobřan přihlásili do soutěže technický zásah, a to pátrání po pohřešované osobě. Jednotka byla požádána o spolupráci Policií České republiky. Na starost dostala prohledávání koryta řeky Radbuzy, kde byl druhý den pohřešovaný nalezen.

2. místo – JSDH Teplá – Jednotka z Teplé přihlásila svůj zásah u dopravní nehody osobního auta s vyproštěním mezi obcemi Teplá a Dobrá Voda. Na místě byli 4 zranění. Ve spolupráci se složkami Integrovaného Záchranného Systému jednotka provedla protipožární zabezpečení, poskytla předlékařskou pomoc a likvidaci uniklých provozních kapalin.

1. místo – JSDH Kralovice - Kralická jednotka soutěžila s náročným zásahem, kterým byl úklid po dopravní nehodě kamionu převážejícího 22 tun krytiny. Hasiči museli provést trojnásobnou požární ochranu, ručně přeložit náklad a u toho řídit provoz na silnici.


Jednotky sborů dobrovolných hasičů | Sever Moravy

3. místo – JSDH Koryčany – Jednotka SDH Koryčany přihlásila svůj výjezd k dopravní nehodě autobusu, nákladního vozidla a osobního vozidla u obce Střílky. Při nehodě bylo zraněno 11 lidí, jedna osoba byla usmrcena. Zasahovalo 5 jednotek profesionálních hasičů a 2 jednotky dobrovolných hasičů, a to celkem 7 hodin.

2. místo – JSDH Fulnek – Dobrovolní hasiči z Fulneku přihlásili svůj zásah u dopravní nehody osobního automobilu, který se nacházel mimo vozovku za svodidly, kapotou motoru opřený o strom. V autě byli zaklínění dva lidé a hrozilo, že auto spadne do 10metrové hloubky do potoka. Auto bylo za spolupráce profesionálních hasičů úspěšně stabilizováno a zaklínění vytaženi.

1.místo – JSDH Kopřivnice –Kopřivničtí dobrovolní hasiči soutěžili se svým výjezdem k dopravní nehodě osobního automobilu, která se stala na lesní cestě vedoucí od rozhledny Bílá hora na silnici mezi Kopřivnicí a Štramberkem. Osobní vozidlo cestou nahoru vyletělo z komunikace do svahu a několikrát se převrátilo.


Jednotky sborů dobrovolných hasičů | Střed - Sever Čech

3.místo – JSDH Turkovice –Dobrovolní hasiči z Turkovic zasahovali v součinnosti s dalšími třemi jednotkami při požáru chaty. Zásah trval téměř 6 hodin, Turkovičtí hasiči spotřebovali 10 lahví vzduchu a jeden z hasičů byl zraněn kvůli černému odběru elektřiny.

2.místo - JSDH Žatec –Jednotka z Žatce zasahovala u letecké dopravní nehody letounu. Hlavními úkoly členů JSDHO Žatec bylo provádění hasebních prací na havarovaném letounu, ochrana polního porostu, pomoc při vyproštění zraněných osob a pomoc zdravotnické službě při resuscitaci pilota letounu.

1.místo – JSDH Třebenice –Třebeničtí Dobrovolní hasiči zvítězili se svým zásahem u požáru přístavku u rodinného domu v Jenčicích. Po příjezdu nalezli a ošetřili popáleného majitele, který vynesl hořící propan-butanovou lahev. Před příjezdem profesionálů jednotka vytvořila dopravní vedení a 2 útočné proudy od rozdělovače.


Jednotky sborů dobrovolných hasičů | Východ Čech

3. místo – Náchod – Jednotka dobrovolných hasičů z Náchoda zasahovala při požáru rodinného domu v Náchodě. Jednalo se o požár půdního prostoru a střechy. Z cisterny Náchodské jednotky bylo vytvořeno útočné vedení.

2. místo - Nové Město nad Metují – Jednotka z Nového města nad Metují přihlásila výjezd k požáru stodoly se zámečnickou dílnou ve Chlístově. Zásah trval zhruba 8 hodin, pak probíhal dozor a dohašování menších nově vzniklých ohnisek.

1. místo - Kostelec nad Orlicí – Kostelecká jednotka vyhrála se svým zásahem u těžké dopravní nehody kamionu a dodávky, které po střetu skončily v domu u silnice. Ve zdemolované kabině kamionu, která celá skončila pod sutinami domku, zůstali zaklíněni řidič, žena a dítě. Postupně hasiči všechny zraněné osoby vyprostili a předali do péče Zdravotnické záchranné služby.Sbory dobrovolných hasičů | Jih Moravy

3. místo – SDH Kobylí – Sbor dobrovolných hasičů z Kobylí přihlásil do soutěže akci Děti a Dědci, v rámci které jsou podporovány soutěže dětí i starších občanů z Kobylí. Ti vytvořili družstvo XXL a s nadšenými sportovci z okolí i vlastní ligu, ve které vyhrává družstvo věkově nejstarší a váhově nejtěžší, když dokončí požární útok.

2. místo – SDH Šlapanice – Šlapaničtí dobrovolní hasiči přihlásili akci HASIČINA NEJEN DŘINA. 4. ročník dne s hasiči se odehrával v městském parku. Dopolední akce je věnováno dětem, které procházejí 8 stanovišť s disciplínami, které většinou souvisejí s hasičskou činností.

1. místo – SDH Kamenná - Sbor dobrovolných hasičů z Kamenné soutěžil s akcí Sousedské posezení, které se odehrává v pátek před pouťovým víkendem. Tradice sousedského posezení vznikla v roce 1999, kdy se konalo Setkání rodáků u příležitosti 200. výročí založení osady Klementic.


Sbory dobrovolných hasičů | Jih - Západ Čech

3. místo – SDH Pila – Sbor dobrovolných hasičů z Pily přihlásil do soutěže celodenní akci nazvanou Soutěž všestranné zdatnosti, která je rozdělena do tří částí. Široká veřejnost může závodit v náročné 1100 metrů dlouhé trase, prohlédnout si hasičskou techniku a večer si užít taneční zábavy.

2. místo – SDH Pikov – Hasiči z Pikova se přihlásili s Rekonstrukcí Pastoušky, která je jedinou společenskou budovou v Pikově, kde se mohou místní občané či příznivci SDH Pikov shromažďovat a trávit společně čas.

1. místo – SDH Kralovice – Karlovičtí dobrovolní hasiči soutěžili s akcí Hasičský den SDH Kralovice 2012. Slavnost, která má tradičně bohatý program, pořádali už třetím rokem před svou hasičskou zbrojnicí.


Sbory dobrovolných hasičů | Sever Moravy

3. místo – SDH Valašská Polanka – Dobrovolní hasiči z Valašské Polanky přihlásili do soutěže pořádání Srazu hasičských Polanek České Republiky. Jednalo se o 2. sraz hasičských Polanek, který se konal v rámci oslav 105. založení sboru SDH Valašská Polanka. Na sraz dorazili hosté ze 4 dalších Polanek.

2. místo – SDH Pustkovec –Sbor dobrovolných hasičů z Pustkovce soutěžil s akcí nazvanou Pustkovecký Kozelek, který se tradičně koná na závěr masopustu. Hlavními postavami celého dne jsou masky, které putují vesnicí a přinášení obyvatelům dobrou náladu.

1. místo – SDH Radslavice – Dobrovolní hasiči z Radslavic do soutěže přihlásili soutěž Radslavská přilba 2012. Jednalo se o 11. ročník noční soutěže hasičské všestrannosti. Náročnou soutěž tvoří celkem 18 disciplín, které se co nejvěrněji snaží imitovat všechny obory hasičských činností.


Sbory dobrovolných hasičů | Střed - Sever Čech

3. místo – SDH Divišov – Divišovští dobrovolní hasiči přihlásili do soutěže Memoriál Františka Procházky a Václava Chaloupeckého. Pravidelně od roku 1992 se tak v Divišově na stadion ploché dráhy sjíždějí družstva žen i můžu. Letos se závodilo již po dvacáté.

2. místo – SDH Cítoliby – Sbor dobrovolných hasičů z Cítolib přihlásil akci Staročeské máje 2012. Akci letos pořádali již po třiadvacáté. Hrálo se svobodným děvčatům i nejstarší – již stoleté obyvatelce Cítolib. Besedu si pod Májí zatančilo 24 krojovaných párů.

1. místo – SDH Dolní Poustevna – Dobrovolní hasiči z Dolní Poustevny soutěžili s pořádáním 8. Srazu Matýskářů. Jedná se o pravidelný třídenní sraz hasičských cisteren ŠKODA 706. Akce je určena nejen pro vlastníky Matýsků 706, ale pro všechny sbory z České republiky.


Sbory dobrovolných hasičů | Východ Čech

3. místo – SDH Slatiny – Dobrovolní hasiči ze Slatiny přihlásili soutěž O slatinský plamínek. Jedná se o soutěž pro mládež a dospělé v běhu na 60 nebo 100 m s překážkami. Letos proběhl první ročník.

2. místo – SDH Český Dub – Sbor dobrovolných hasičů se přihlásil s akcí svých hasiček nazvanou Kalendář 2012 pro dobrý skutek. Českodubské hasičky inspirované filmem "Holky z kalendáře", nafotily již počtvrté svůj kalendář. Výtěžek z prodeje šel tentokrát na elektrický vozík postiženého syna hasičky z jiného sboru.

1. místo – Hlinsko – Česká hasičská jednota Hlinsko soutěžila s akcí Mezinárodní tábor hasičské mládeže. Jedná se o branně-sportovní tábor s prvky požární dovednosti pro 180 dětí z Čech, Slovenska, Belgie a Holandska na táborové základně na Svratouchu.Další informace:

3. místo – 20. 000 korun

2. místo – 30. 000 korun

1. místo – 50. 000 korun

Cena bude udělena formou finančního daru, vázaného na účelové použití v rámci aktivit požární ochrany.

oblast „jih Moravy“, území Jihomoravského kraje a kraje Vysočina

oblast „jih – západ Čech“, území Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje

oblast „sever Moravy“, území Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje

oblast „střed – sever Čech“, území Ústeckého, Středočeského kraje a Prahy

oblast „východ Čech“, území Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek

CZENDE