Vystoupení Soptíků

26.6.2017

vystoupení Soptíku na 120. výročí založení SDH Střížovice u Blovic dne 17.6.2017

" ZDE "

Soustředění Mladých hasičů

16.6.2017

Ve dnech 2.-4.6.2017 proběhlo sosutředění Mladých hasičů v Mezně u Benešova. Více naleznete " ZDE "

14.6.2017

Soustředění Plamínků v Potvorově 6. - 7. května 2017. více " ZDE "

Doplněny fotografie z kroužků

12.6.2017

Doplněny fotografie z kroužků Únor - Duben začátek Května.

Soptíci

Plamínci

Mladí Hasiči

7.5.2017

Další fotografie naleznete na odkazu " ZDE "

fotky od Stany69

O jednotce

Jednotka hasičů města Kralovice, jejíž zřizovatelem je město Kralovice, je zařazena na základě Zákona o PO 133/1985 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) do kategorie JPO II/1 pro výjezdy k mimořádným událostem i mimo katastr svého zřizovatele a je součástí integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje. Dále je jednotka zařazena do systému záchranných prací předurčených jednotek PO při dopravních nehodách na silnicích Plzeňského a částečně Středočeského kraje s předurčeností typu "C" (předurčena pro zásahy na vybraných úsecích čtyřpruhových silnic pro motorová vozidla, hlavních dálkových silnic s mezinárodním značením, na hlavních a vedleších silnicích) a v rámci krajských předurčeností pro "U" - uzavřené prostory, "P" - pila a pro "first responder" - akutní první pomoc (pro případ, že není k dispozici posádka ZZS).

Stálou pohotovost zajišťuje 18 členů jednotky dělených do družstev o zmenšeném početním stavů 1+3 ve 12 hodinové nepřetržité pohotovosti (7 - 19 | 19 - 7 hodin) s výjezdem do 5 minut od vyhlášení poplachu. Těmto členům náleží finanční odměna podle pokynu GŘ Hasičského záchranného sboru ČR a náměstka vnitra č. 54 ze dne 11.12.2003 (stanovení zásad pro výkon služby a způsob odměňování členů jednotek sboru dobrovolných hasičů vybraných obcí kategorie JPO II).

Vyhlašování poplachu probíhá pomocí systému AMDS (Atomated Message Delivery System), který rozešle v jeden okamžik hlasovou zprávu na mobilní telefony. Dále pomocí modulu KANGA+, který zajišťuje tisk příkazu k výjezdu s podrobnějšími informacemi a seznamem techniky, která má být nasazena a rozesílání SMS zpráv na mobilní telefony. Dále velitelům příjde SMS zpráva z krajského operačního a informačního střediska se stručným popisem události. Od června 2012 je ve výjezdové garáži instalován FIREPORT, na kterém se při vyhlášení poplachu zobrazí informace o dané události, adresa atd.. a technika, která od nás vyjíždí. Předem definované informace (typ, podtyp události, obec, čast obce, ulice, prvotní popis události a povolaná technika) se po zaznění tónu (fanfáry) výjezdu začnou automaticky číst. Na základě GPS souřadnic zadaných u události se na monitoru zobrazí místo události a barevně vyznačí nejlepší trasa jízdy. FIREPORT se dále stará o zasílání SMS zpráv na mobilní telefony členů jednotky a o ovládání technologií např. světla apod. CAS 24 MAN je vybavena tabletem s programem Rescue navigátor, který zajišťuje komunikaci vozidla s KOPIS a při vyhlášení poplachu se automaticky nastaví do režimu výjezdu a po potvrzení začne navigovat na místo MU. Tablet je vybaven elektronickým příkazem k výjezdu, možností odesílání kódu typické činosti, komunikačním oknem pro možnost textové komunikace s KOPIS a vozidly určenými ke stejné události včetně sledování polohy těchto vozidel a dalšími podpůrnými prvky pro VZ (např.: regist nebezpečných látek, sledování vozidla atd...). Do budoucna bude přes tablet možné ovládat i technologie (vrata, světla, vjezdová brána apod...)

Členové výjezdové jednotky absolvují pravidelné lékařské prohlídky. Prokazují odbornou způsobilost k výkonu své funkce. Jsou oprávněni k práci v dýchací technice, pro práci s motorovou pilou a každý rok pravidelně absolvují školení pro práci s hydraulickým vyprošťovacím zařízením. Strojníci musí být držiteli řidičského opravnění minimálně skupiny C a absolvují pravidelné povinné kondiční jízdy.

Stupně požárního poplachu

I. stupeň (malý případ)
  • zásahu se zúčastní maximálně čtyři JPO (z toho je vždy jedna JPO místní a další tři podle poplachového plánu)
  • pokud nelze zjistit nebo zabezpečit skutečný výjezd jednotek, přidává se k již zmíněným JPO též JPO I