Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu


Co se učíme

tísňová čísla
technické prostředky
hasící přístroje
uzlování
optické signály
likvidace nebezpečného hmyzu                                                                                                                                       

Zábava - omalovánky

Zábava - vystřihovánkyMĚSTO KRALOVICE

Original-v-gif-vyhlazeny

Novinky

Soustředění Plamínků

22.5.2022

Podívejte se jak jsme si užili soustředění 13.-15. května 2022.

Foto z kroužků duben

22.5.2022

Ve fotogaleriií fotky Soptíků, Plamínků a Mladých hasičů z dubna.

Fotky z kroužků březen

23.4.2022

Podívejte se na Foto hasičského kroužku březen 2022.

Fotky kroužku 2022

10.3.2022

Podívejte se jak cvičíme ZDE.

Nové fotky z podzimních kroužků !

18.12.2021

Podívejte se na nové fotky z našich podzimních kroužků a závěru roku ve fotogalerii !

Soutěž 11. září v Kralovicích

13.9.2021

Foto ze soutěže v Kralovicích 11.9. a z kroužků v září ZDE

Foto ze soutěží

21.8.2021

smileDoplněny fotky ze soutěží MH na Hadačce a v Bujesilech.

Doplněno foto 2020

21.8.2021

smileZde se můžete podívat na nově doplněné fotky z těch několika málo aktivit našeho kroužku v koronavirovém roce 2020.

Toplist 2Deska cti

Znak-krouzku-mh-2018-zmenseny-jpg

Tobiáš Bebr-člen Mladých hasičů Kralovice

Zachránil lidský život ... smile

Předání ocenění na soutěži v Kralovicích 6.září 2014

PODĚKOVÁNÍ ....

Z celého srdce děkujeme členovi našeho kroužku mladých hasičů Tobíkovi Bebrovi za statečnost a duchapřítomnost, kterou prokázal při bezprostředním ohrožení života svého topícího se kamaráda. Rychle a profesionálně zhodnotil nastalou situaci, 5-ti letého chlapce vytáhl z vody a zachránil mu tím život. Tobík se tak stal nejen vzorem pro všechny ostatní, ale udělal dobré jméno našemu městu, Sboru dobrovolných hasičů Kralovice i našemu kolektivu mladých hasičů. Tobíku děkujeme ...

Odkaz na Kolešovické střípky zde

 


 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Nominace na cenu Michala Velíška - ADRA


 
 
 
Nastavení fotogalerie

Tobíka Bebra ocenil hejtman Plzeňského kraje

Skočili do rybníka a pomohli

Plzeňsko – „Žijeme v klidném kraji a životy se naštěstí zachraňují ne ve válce, ale jen při nešťastných událostech," prohlásil v úterý při oceňování zachránců života hejtman Václav Šlajs.

Cenu hejtmana za záchranu života včera převzali Tobiáš Bebr a Václav Houlík. Dělí je od sebe 45 let, ale ta důležitější věc je spojuje. Oba neváhali skočit do rybníka pro druhého člověka. Devítiletý Tobiáš pro svého pětiletého kamaráda, Václav Houlík pro úplně cizího muže. Ani jeden z nich nezaváhal a pomohl druhému.

„Udělal by to každý," říká starosta Oselců na jižním Plzeňsku Václav Houlík. Ale to není tak jisté. Událost se totiž stala 21. ledna, bylo půl jedenácté večer a venku byla pořádná zima. Vše se odehrálo v Klášteře u Nepomuka, kde byl zachránce na návštěvě. Když vyšel na náves, kdosi na něj zavolal, že do rybníka spadl jistý Pepík. „Už se ani netopil, ruce a nohy už měl roztažené a nehýbal se. Sundal jsem jen bundu a skočil tam. V tu chvíli jsem myslel, 
že se taky utopím, jak byla voda ledová," popisoval včera Houlík.

Pětašedesátiletý senior, který kvůli námraze uklouzl a spadl do rybníka, neumí plavat, ale dostal se asi osm metrů od břehu. „Vytáhl jsem ho a pak jsme z něj vylívali vodu, až se rozkašlal. V tu chvíli dorazili záchranáři," popsal akci Houlík, který 25 let pracoval u policie. Zachráněný Josef, který se ten den zřejmě znovu narodil, skončil na několik dní 
v nemocnici. Sám zachránce se podle svých slov jen převlékl a odjel domů. Jako hrdina si rozhodně nepřipadá a včera svůj čin spíše zlehčoval.

Ani Tobiáš Bebr z Kralovic na severním Plzeňsku se za hrdinu nepovažuje. Událost, za niž včera dostal plaketu a také šek na deset tisíc korun, se stala loni v létě v Kolešově ve středních Čechách. Tehdy osmiletý Tobiáš tu byl u babičky na chatě. „S kamarádem Kubou jsme byli u rybníka na rybách. Najednou jsem zjistil, že je Kuba ve vodě. Uklouzl a spadl tam," vzpomíná Tobiáš. V tu chvíli se prý rozhodoval, jestli má běžet pro pomoc nebo zkusit najít klacek, který by mu podal. „To už by ale bylo pozdě. Tak jsem tam skočil," říká zachránce.

Pětiletého kamaráda se mu hned nepodařilo vytáhnout ven hned napoprvé. „Byl těžký. Už mi pomalu docházely síly. Ale nakonec jsem ho protáhl dírou u stavidla a pak už to šlo snadno," dodal chlapec, kterého dnes ve škole baví matematika a pomýšlí na kariéru fotbalisty nebo hasiče. Sotva se s Kubou dostali ven, běželi domů. Tobiáš pak paradoxně dostal od maminky vynadáno, měla o něj totiž strach. Nejvíc se pak těšil na to, že bude moci na schůzce dobrovolných hasičů ostatním (a hlavně vedoucí Renatě Kozové) říct, že už je z něj hasič, když pomáhá.

„Pár dní předtím jsme zrovna v bazénu nacvičovali záchranu tonoucího, to byla dobrá průprava," dodal Tobiášův tatínek Marek. Perličkou je, že zachráněný chlapec byl syn kolešovského starosty. Ten se později přijel do Kralovic podívat na zdejší kroužek dobrovolných hasičů. „Podíval se, jak ho tu Renata vede, a založili ho u nich také," podotkla Štěpánka Bebrová.

15.4.2015

Autor: Miroslava Tolarová
Zdroj:
http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/skocili-do-rybnika-a-pomohli-20150415.html


 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

odkazy v médiích

http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/skocili-do-rybnika-a-pomohli-20150415.html

http://plzen.idnes.cz/cena-hejtmana-plzensky-kraj-zachrana-zivota-fzb-/plzen-zpravy.aspx?c=A150414_163449_plzen-zpravy_pp

http://www.ceskypohled.eu/?p=2831

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | výměna odkazů