Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu


Co se učíme

tísňová čísla
technické prostředky
hasící přístroje
uzlování
optické signály
likvidace nebezpečného hmyzu                                                                                                                                         ohniště - rozdělení

Zábava - omalovánky

Zábava - vystřihovánkyMĚSTO KRALOVICE

Original-v-gif-vyhlazeny

Novinky

Poslední kroužek 2019

23.12.2019

Foto z posledního kroužku MH v roce 2019.

Soutěž v Kralovicích + Soptíci v Praze

6.10.2019

Foto z domácí soutěže v Kralovicích kde se předvedli Soptíci, Plamínci a Mladí hasiči a ukázka Soptíků na Praze-Žižkov ZDE.

Foto z Letin, Vysoké Libyně, Nečtin a Manětína!

29.9.2019

Fotky z dřívějších ukázek v Letinech, Vysoké Libyni, Nečtinech a Manětíně jsou umístěny ZDE.

Projekt pomáhej beze strachu!

17.7.2019

Informace + foto z našeho letošního projektu Pomáhej beze strachu! ZDE.

Ukázky Soptíků v Kralovicích a Letinech.

7.7.2019

Foto z ukázek Soptíků 5. a 6. července jsou ZDE

Nové fotky z Mariánských Lázní

30.6.2019

Foto pořadatelů z akce Mezi nebem a zemí ZDE.

Ukázka v Hlohovicích

30.6.2019

Na foto z ukázky Soptíků v Hlohovicích 29.6.2019 se můžete podívat ZDE.

Ukázka Soptíků v Mariánských Lázních

23.6.2019

Dne 22.6.2019 se Soptíci prezentovali na akci Mezi nebem a zemí v M.L. Podívejte se na naše fotky 
a na fotky pořadatelů

Toplist 219. 12. 2019 poslední kroužek v roce

Tak jak už se stalo tradicí, i koncem roku 2019 proběhlo v našem kolektivu MH slavnostním vyhodnocení a zakončení výcvikového roku, které se konalo dne 19. prosince 2019.

Součástí programu byla i návštěva vánočně nasvícené nádherné zahrady manželů Horňákových v našem městě, kde děti obdivovaly zejména velmi zdařile ztvárněné pohádkové postavy a efektní nasvícení celého prostoru.

Jako odměna za přístup k náročnému výcviku byly v závěru setkání dětem rozdány hezké dárky, které byly zakoupeny z prostředků SDH Kralovice a grantového programu Drobotina 2019 jenž poskytují MAS Světovina a Plzeňský kraj.

Každý člen kolektivu mladých hasičů družstva Soptíků obdržel 1 kus dětské stavebnice s hasičskou tématikou a každý člen kolektivu mladých hasičů družstva Plamínků a družstva Mladých hasičů, obdržel 1 kus záchranářského nože vybaveného rozbíječem skla a řezačem bezpečnostních pásů. 

Tato spolupráce a komunikace věkově odlišných skupin našeho kolektivu mladých hasičů, výrazným způsobem přispěla k rozvoji a upevňování mezilidských vztahů a podpoře soudržnosti našeho kolektivu.

Celá akce měla mezi dětmi velký úspěch, všichni si ji moc užili a z obdržených dárků měly všechny děti velkou radost.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

fotogalerie 2019 - Soptíci + Plamínci + Mladí hasiči

28. 9. 2019 ukázka Soptíků na Praze-Žižkov

Na náš statní svátek jsme byli pozváni do hlavního města, kde se v parku Parukářka konala akce nově založeného SDH Praha-Žižkov, který pořádal historicky první soutěž v požárním útoku v Praze 3 mezi svým sborem a jejich kolegy z DHZ Pribeta ze Slovenska. https://www.facebook.com/sdhzizkov/

Před odjezdem do Prahy, jsme se Soptíky slavnostně vztyčili na naše nové stožáry státní vlajku a vyrazili na větrný kopec u žižkovské televizní věže Tower park Praha.   Naše vystoupení se přítomným divákům moc líbilo, což dokazuje i zájem občanů o členství v SDH Praha-Žižkov. Jako bonus jsme do Prahy přivezli i náš trenažér hašení AISCO FIRETRAINER, na kterém si místní děti se zájmem vyzkoušeli hašení opravdového ohně. Pod parkem se nachází krásné dětské hřiště, kde se po ukázce Soptíci dostatečně protáhli a vyřádili. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na malém občerstvení v OC Šestka, abychom nabrali síly pro návrat do Kralovic, kam jsme dorazili před půl devátou večer.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

14. 9. 2019 soutěž O pohár města Kralovice

Na tradiční domácí soutěži v Kralovicích náš kroužek prezentoval všechny tři skupiny naší hasičské mládeže-Soptíky, Plamínky a Mladé hasiče. Soptíci skvěle předvedli ukázku dopravní nehody se kterou v tomto roce navštívili mnoho obcí a měst v naší republice. Plamínci a Mladí hasiči předvedli netradiční požární útok jako dospělí závodníci, ovšem s kratšími hadicemi. Nejstarší Mladí hasiči si v závěru, už mimo soutěž, ještě "střihli" jeden požární útok s dlouhými 20m hadicemi a  za stejných podmínek jako dospělí. Vzhledem ke hmotnosti mokrých hadic to byl skvělý výkon za který si vysloužili bouřlivý potlesk diváků, stejně tak jako jejich mladší kolegové Plamínci.

V průběhu soutěže naše vedoucí Renata všem přítomným připomněla, že v letošním roce v září je to 10 let, co byl založen náš kroužek mladých hasičů. Všichni přítomní členové kroužku mladých hasičů si s jejich vedoucími a p.starostou města Kralovice Ing. Karlem Popelem pak na toto výročí připili nealko sektem. Děti zároveň dostali velký koláč, který okamžitě společně spořádali. Celkově se celá soutěž vydařila, bylo pěkné počasí a k dokonalosti chyběl snad jen větší počet soutěžních družstev, zejména z nejbližšího okolí.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

7. 9. 2019 ukázka Soptíků v Manětíně

První sobotu v září jsme se vydali podpořit hasiče v Manětíně, kteří slavili 150 let založení svého sboru. Celý pátek a v sobotu dopoledne nepříjemně pršelo, ale naštěstí se po zahájení akce počasí umoudřilo a déšť ustal. Na naši ukázku se přišlo podívat hodně diváků, kteří nám po vystoupení bouřlivě tleskali. Program měl velký spád, ukázky se střídaly rychle a bylo stále na co se koukat. V sousedním kulturním domě byla nejen hasičská výstavka, ale možnost se ohřát, což jsme s radostí využili.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

31. 8. 2019 Soptíci v Nečtinech

Další tradiční a super akce na kterou jezdí Soptíci moc rádi. Jako odměna za dobře odvedenou ukázku byla možnost si dostatečně užít všechny atrakce od skluzavek, kolotoče, autodromu, střelby ze vzduchovky až po jízdu na krásných koních. Samozřejmě že jsme též využili bohatého občerstvení a hlady a žízní jsme rozhodně netrpěli.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

27. 7. 2019 ukázka Soptíků Vysoká Libyně

I v letošním roce jsme navštívili tradiční akci v nedaleké Vysoké Libyni - Anenskou pouť. Po hezkém předvedení ukázky se Soptíci dostatečně vyřádili na dětských atrakcích. Z důvodu velmi malého počtu dětí a abychom vůbec mohli vystupovat, jsme povolali Klárku z Plamínků na pozici strojníka.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Náš projekt 2019 s názvem Pomáhej beze strachu!

Tato akce byla koncipována jako praktický výcvik pro školní mládež a laickou veřejnost v oblasti získání dovedností při hašení malého domácího požáru a nácviku laické neodkladné resuscitace (KPR) s případným použitím automatizovaného externího defibrilátoru (AED). Projekt byl směřován zejména na neorganizovanou školní mládež, která navštěvuje ZŠ Kralovice a dále na dospělou populaci našeho města jako např. na ženy/muže na rodičovské dovolené, penzisty či zaměstnance. Nosnou částí akce bylo vícenásobné uspořádání praktického záchranářského kurzu ve dnech 8. 9. 2018 (nám. Osvobození), 13.3.2019 (ZŠ Kralovice 2.stupeň), 14. 6. 2019 (MěÚ Kralovice) a 25. 6. 2019 (ZŠ Kralovice 1. stupeň). Zájemci si na těchto mini školeních vyzkoušeli uvedení přenosného hasicího přístroje (PHP) do činnosti a uhašení začínajícího požáru odpadkového koše, monitoru počítače nebo hořlavé kapaliny. Tento výcvik probíhal na našem přenosném plynovém trenažéru hašení, jehož konstrukce umožňuje laikům získání autentických zkušeností z hašení malého požáru. To vše v bezpečí a minimální zátěži na lidské zdraví. V oblasti výuky první pomoci jsme se rozhodli rozšířit „oživovací“ znalosti a dovednosti KPR mezi odlišné věkové skupiny spoluobčanů za využití vlastní sady cvičných figurín QCPR se zpětnou vazbou (dospělý, dítě, kojenec), resuscitačních masek a cvičného AED. Tento projekt byl dle reakcí účastníků kurzů neopakovatelným zážitkem a jedinečnou příležitostí si vyzkoušet záchranářské techniky na vlastní kůži. Všichni zúčastnění tak kromě získání užitečných návyků odbourali strach a předsudky z aplikace resuscitačních technik včetně použití automatizovaného externího defibrilátoru.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

6. 7. 2019 ukázka Soptíků v Letinech

Druhý den státního svátku, v sobotu, Soptíci vyrazili do Letin na Plzni-jihu, kam jezdí se svojí ukázkou každoročně. Jelikož se nás sešlo ještě méně než předchozí den, nasadili jsme Kubíka - posilu z Plamínků a malého Filípka, kteří nám pomohli vyplnit pozice při ukázce. Po vystoupení jsme se občerstvili a vyrazili k nedalekému rybníku, kde jsme si ve vodě parádně zařádili, což bylo vzhledem k parnému dni velice osvěžující. Zpět na základnu Soptíci vyrazili po usušení mokré výstroje asi v půl páté odpoledne.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

5. 7. Soptíci - ukázka na oslavách založení TJ Sokol Kralovice

První den státního svátku a prodlouženého víkendu jsme podpořili kralovické fotbalisty při jejich oslavách výročí 100 let od založení jejich klubu. Z důvodu prázdnin a dovolených se nás sešlo méně, ale ukázku jsme zvládli dobře. Na fotbalovém hřišti bylo mnoho atrakcí pro děti, ale většina Soptíků si je užila se svými rodinnými příslušníky, kteří se na ně přišli podívat. Po ukázce vyprošťování z havarovaného vozidla v podání našich hasičů jsme se vrátili na základnu.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

29. 6. 2019 ukázka Soptíků v Hlohovicích

Opět po dvou letech jsme dostali pozvánku od hasičů z Hlohovic (RO), abychom jim předvedli něco ze svých dovedností. V sobotu panovalo velice horké počasí a tak jsme na místě vyhledávali stín a dostatek pití. Vystoupení se všem Soptíkům i za těchto těžkých podmínek moc povedlo a po shlédnutí vyprošťování zvíkoveckých hasičů jsme se před půl pátou odpoledne vydali na zpáteční cestu do Kralovic.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

22. 3. 2019 ukázka Soptíků v Mariánských Lázních

V den konání Kralovické pouti jsme se vydali se Soptíky a naší ukázkou do vzdálených Mariánských Lázní, na pozvání společnosti Traicont. Tato skupina organizovala každoroční akci s názvem Mezi nebem a zemí, což byla zábavná forma prezentací, workshopů a ukázek a představení činnosti IZS, dobrovolných záchranářů, spolků pracujících s mládeží a zabývajících se volnočasovými aktivitami, sportovních klubů a organizací představujících prevenci rizik, poskytování První pomoci a využití volného času.

Velký problém pro nás představoval úbytek dětí, kteří se z důvodu dovolené a nemocnosti nedostavili na ukázku. Museli jsme tak přeskupit pozice při ukázce a na některá místa nasadit Soptíky kteří tyto činnosti běžně nedělají. Nakonec to ale všichni zvládli výborně, což je příslib do budoucna. Akce se konala na plochodrážním stadionu a bylo zde neustále něco k vidění. Prezentovali se zde hasiči, bezpečnostní složky IZS jako ZZS, Policie, Městské policie, Vězeňské služby, Celní správy a Armády ČR. Bylo se možné zastavit u stánků dalších bezpečnostních, zájmových, sportovních a dalších skupin, povozit se v legendárních vozidlech Praga V3S, UAZ a bojovém transportéru BVP. Tuto možnost a nabídku pořadatelů jízdy v bojovém vozidle pěchoty (děti ho nazývají tankem) jsme s radostí využili a Soptíkům se tak dostalo mimořádného zážitku na který budou dlouho vzpomínat. Na akci jsme nakonec místo jedné měli dvě ukázky, a sice neplánovaný zásah na hořící domeček. To připravili pořadatelé jako překvapení akce a naši Soptíci se zásahu zúčastnili i s příjezdem v hasičské Tatře pod majáky a sirénou. Po celý den jsme měli přístup do VIP stanu s občerstvením, což jsme náležitě využili a tak ze stolů postupně zmizelo nejen sladké pečivo, ale i brambůrky a další pochutiny. Jelikož bylo stále na něco se dívat, navštívili jsme ještě stánek HITRÁDIA, zasoutěžili si, pomazlili se s hady kamarádů od Celní správy a před večerem odjeli plni dojmů a příjemně unavení zpět do Kralovic. 

Další foto z této akce je zde:  https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/5404529


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

14. 6. - 16. 6. 2019 soustředění Mladých hasičů Svárožná

Soustředění nejstarší skupiny Mladých hasičů jsme si v letošním roce užili v bližší destinaci než loni a to v oblasti nádherné a doposud ještě divoké Šumavy. Byli jsme ubytováni na bývalé rotě pohraniční stráže Svárožná u Alžbětína a Železné Rudy, v těsné blízkosti státní hranice s Německem. Toto ubytování, jsme si pronajali od skautského střediska Vydří stopa ze Sušice a přesně splnilo to, co jsme pro naše svěřence potřebovali. Zažít méně komfortu, více skromnosti a co nejméně civilizačních nezbytností jako je např. doma samozřejmá elektřina. Byla zde jen elektrocentrála kterou jsme pouštěli až večer a zcela nedostupné mobilní a datové připojení.

Hlavní bod soustředění byl pěší a náročný výstup na horu Svaroh (1 333 m). Ten jsme absolvovali náročnější trasou podél potoka Svarožná a pak souběžně se státní hranicí po hraničním chodníčku až na vrchol. Počasí nám velmi přálo, bylo sice teplo, ale příjemný větřík, zejména u vrcholu. Cesta byla sice občas "zavodněná" různými potůčky a tůněmi, ale i přes občasné zaboření neopatrných chlapců do šumavského bahna to šlo zvládnout. Na vrcholu Svarohu jsme potkali několik turistů, kteří ale vystoupali komfortnější a nenáročnou trasou z parkoviště na německé straně. Zpáteční cestu jsme zvolili jinou trasou, a sice po Dámské a Horní dámské cestě, přes kamenná moře. Vrchní část cesty vedla nádhernou a divokou krajinou, bez přítomnosti davů turistů a tak jsme si ji kromě jednoho chlapce který si vymkl kotník hodně užili. Po konci pochodu na Svárožné a malém oddechu, jsme odjeli do Železné Rudy, kde si mnozí u Việt Nam-ských obchodníků nakoupili a po návratu na základnu jsme si uvařili v kotlíku výborný hasičský guláš.

Večer si Mladí hasiči tradičně napsali malý test ze znalostí dnešního pochodu, který byl, stejně jako jejich celoroční činnost vyhodnocen následující dopoledne. Podle umístění v tabulce si pak jednotliví členové kroužku MH mohli vybrat pěkné ceny - zjm. z replik historických zbraní. Cestou domů, v neděli, se naše výprava ještě zastavila v Kolovči, kde se nachází muzeum techniky a řemesel a též i velice speciální vynález - mlýn na přemílání starých bab na mladá děvčata v poměru 7:1 :-) Do Kralovic jsme se vrátili unavení, ale spokojení po 17. hodině.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

31. 5. - 2. 6.2019 soustředění Plamínků Šumava

Na letošní soustředění Plamínků jsme v letošním roce opět vyrazili na naší oblíbenou Šumavu. Tentokrát jsme se ubytovali v malé obci Podmokly nedaleko Sušice, v budově bývalé školy. Ubytování bylo skvělé, měli jsme k dispozici celé horní patro včetně sociálek, sprch a vybavené kuchyně. Bydleli jsme na okraji vesnice, což nám vzhledem k hlučnému projevu některých Plamínků plně vyhovovalo :-))  Ještě před večeří, abychom se rozchodili na sobotu, jsme udělali okružní vycházku kolem Podmokel asi 5 km. V sobotu se v areálu našeho ubytování měl konat dětský den, tak naši mladí hasiči využívali postavený stan a zejména připravené balíky slámy pro své dovádění. Hlavní den, sobota, byl naplánován jako fyzická prověrka ve formě výstupu z Prášil k Prášilskému jezeru a dále pak na horu Poledník a zpět do Prášil jinou trasou. Bylo překvapením, že až na malé výjimky děti těch 18 km zvládly bez větších problémů. Neděle pak měla klidnější průběh, hráli jsme hry a probíhala vědomostní soutěž o ceny a vyhodnocení celoroční práce jednotlivců. Cestou zpět domů jsme se ještě zastavili v obci Mlázovy kde se nachází Pohádková chalupa s hezkou a rozsáhlou zahradou plnou skřítků, strašidel, hradu pana Trošky a další zábavy. Na základnu do Kralovic jsme se vrátili po 18. hodině a schladili se po horkém dni zmrzlinou v krámku u tety Renaty.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

29. 5. 2019 Ukázka Soptíků Melchiorova Huť

Koncem května - ve středu 29.5. jsme vyrazili na plánovanou ukázku do rekreačního střediska Melchiorova Huť, které se nachází za obcí Plachtín. Konalo se zde krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů Besip. Bohužel část našich Soptíků dala přednost návštěvě ZOO s MŠ a tak jsme museli naši ukázku přeobsadit, což nám způsobilo určité problémy. Nakonec to ale našich 7 věrných zvládlo výborně a mohli jsme soutěžícím dětem z Besipu ukázat, co Soptíci umí. Na místě už vůbec nepršelo a bylo příjemné počasí, což nám po deštivém týdnu udělalo nemalou radost. Po příjezdu jsme ihned dostali výborný oběd, abychom kolem 14. hodiny vystoupili s naší ukázkou. Soptíci vystoupení zvládli s přehledem a přítomné děti a učitelé je tak mohly odměnit bouřlivým potleskem. Za naší snahu jsme dostali spoustu dárků a kolem 16.30 hodin jsme se vrátili zpět do Kralovic.

Velké poděkování patří těm rodičům, kteří uvolnili svoje (naše) děti pro tuto ukázku i když se konala uprostřed týdne. Ze srdce jim děkuji za to, že pochopili co znamená zodpovědnost, solidarita, povinnost, věrnost a příslušnost k týmu. Velice si toho vážíme. Milan Koza, starosta sboru.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

18. 5. 2019 Soptíci - ukázka na akci Truck Pilsen Day

První ukázka Soptíků v roce 2019 směřovala do našeho krajského města, kam nás pozvala bezva parta kolem srazu řidičů a příznivců kamionů s názvem Pilsen Truck Day. Slogan těchto chlapáků je "Truckeři pomáhají srdcem" a tak jsme se i my rozhodli v letošním roce přispět pro dobrou věc a to svým vystoupením na této charitativní akci, která byla organizovaná pro  malou Nelinku, která trpí vzácným onemocněním. Odkaz ZDE . Ukázka se nám moc povedla, všichni přítomní diváci nám dlouho tleskali a jelikož bylo nádherné počasí, celou akci jsme si moc užili. Viděli jsme hodně nádherných kamionů, ukázku mobilního pneuservisu, práci odtahové služby a hrůzné soutěže. Nejlepší zážitek opět nezklamal: jídlo a skákací hrad :-) Na základnu jsme se z důvodu posunu v programu vrátili o trochu později ale spokojení a plní zážitků.

smilesmile smile smile smile smile smile


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | výměna odkazů