Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu


Co se učíme

tísňová čísla
technické prostředky
hasící přístroje
uzlování
optické signály
likvidace nebezpečného hmyzu                                                                                                                                         ohniště - rozdělení

Zábava - omalovánky

Zábava - vystřihovánkyMĚSTO KRALOVICE

Original-v-gif-vyhlazeny

Novinky

Poslední kroužek 2019

23.12.2019

Foto z posledního kroužku MH v roce 2019.

Soutěž v Kralovicích + Soptíci v Praze

6.10.2019

Foto z domácí soutěže v Kralovicích kde se předvedli Soptíci, Plamínci a Mladí hasiči a ukázka Soptíků na Praze-Žižkov ZDE.

Foto z Letin, Vysoké Libyně, Nečtin a Manětína!

29.9.2019

Fotky z dřívějších ukázek v Letinech, Vysoké Libyni, Nečtinech a Manětíně jsou umístěny ZDE.

Projekt pomáhej beze strachu!

17.7.2019

Informace + foto z našeho letošního projektu Pomáhej beze strachu! ZDE.

Ukázky Soptíků v Kralovicích a Letinech.

7.7.2019

Foto z ukázek Soptíků 5. a 6. července jsou ZDE

Nové fotky z Mariánských Lázní

30.6.2019

Foto pořadatelů z akce Mezi nebem a zemí ZDE.

Ukázka v Hlohovicích

30.6.2019

Na foto z ukázky Soptíků v Hlohovicích 29.6.2019 se můžete podívat ZDE.

Ukázka Soptíků v Mariánských Lázních

23.6.2019

Dne 22.6.2019 se Soptíci prezentovali na akci Mezi nebem a zemí v M.L. Podívejte se na naše fotky 
a na fotky pořadatelů

Toplist 214. 6. - 16. 6. 2019 soustředění Mladých hasičů Svárožná

Soustředění nejstarší skupiny Mladých hasičů jsme si v letošním roce užili v bližší destinaci než loni a to v oblasti nádherné a doposud ještě divoké Šumavy. Byli jsme ubytováni na bývalé rotě pohraniční stráže Svárožná u Alžbětína a Železné Rudy, v těsné blízkosti státní hranice s Německem. Toto ubytování, jsme si pronajali od skautského střediska Vydří stopa ze Sušice a přesně splnilo to, co jsme pro naše svěřence potřebovali. Zažít méně komfortu, více skromnosti a co nejméně civilizačních nezbytností jako je např. doma samozřejmá elektřina. Byla zde jen elektrocentrála kterou jsme pouštěli až večer a zcela nedostupné mobilní a datové připojení.

Hlavní bod soustředění byl pěší a náročný výstup na horu Svaroh (1 333 m). Ten jsme absolvovali náročnější trasou podél potoka Svarožná a pak souběžně se státní hranicí po hraničním chodníčku až na vrchol. Počasí nám velmi přálo, bylo sice teplo, ale příjemný větřík, zejména u vrcholu. Cesta byla sice občas "zavodněná" různými potůčky a tůněmi, ale i přes občasné zaboření neopatrných chlapců do šumavského bahna to šlo zvládnout. Na vrcholu Svarohu jsme potkali několik turistů, kteří ale vystoupali komfortnější a nenáročnou trasou z parkoviště na německé straně. Zpáteční cestu jsme zvolili jinou trasou, a sice po Dámské a Horní dámské cestě, přes kamenná moře. Vrchní část cesty vedla nádhernou a divokou krajinou, bez přítomnosti davů turistů a tak jsme si ji kromě jednoho chlapce který si vymkl kotník hodně užili. Po konci pochodu na Svárožné a malém oddechu, jsme odjeli do Železné Rudy, kde si mnozí u Việt Nam-ských obchodníků nakoupili a po návratu na základnu jsme si uvařili v kotlíku výborný hasičský guláš.

Večer si Mladí hasiči tradičně napsali malý test ze znalostí dnešního pochodu, který byl, stejně jako jejich celoroční činnost vyhodnocen následující dopoledne. Podle umístění v tabulce si pak jednotliví členové kroužku MH mohli vybrat pěkné ceny - zjm. z replik historických zbraní. Cestou domů, v neděli, se naše výprava ještě zastavila v Kolovči, kde se nachází muzeum techniky a řemesel a též i velice speciální vynález - mlýn na přemílání starých bab na mladá děvčata v poměru 7:1 :-) Do Kralovic jsme se vrátili unavení, ale spokojení po 17. hodině.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | výměna odkazů