Poslední kroužek v roce 2018

Podívejte se na fotky ze slavnostního ukončení výcvikového roku 2018 ZDE

Přespání Soptíků v hasičárně

25.11.2018

Foto z 24.11. - 25.11. 2018 zde.

Ukázka ve Vysoké Libyni

27.7.2018

Fotogalerie z ukázky Vysoká Libyně ZDE.

Ukázka Soptíků v Letinech!

10.7.2018

Podívejte se na foto z ukázky v Letinech ZDE.

Ukázka na Mistrovství ČR v Plzni

6.7.2018

Fotky z ukázky Soptíků na Mistrovství ČR ve hře Plamen 2018 konané v Plzni ZDE.

Foto Spálené Poříčí

28.6.2018

ZDE se můžete podívat na fotky z ukázky Soptíků ve Spáleném Poříčí.

Ukázka Oplot

21.6.2018

Podívejte se na foto z ukázky Soptíků v Oplotě u Přeštic ZDE.

Soustředění Plamínků

17.6.2018

Foto ze soustředění Plamínků v oblasti Šumavy a Českého lesa ZDE!

Když potřebujeme pomoci, voláme tato tísňová čísla :

Nastavení fotogalerie

Jak volat na tísňovou linku

Při volání na tísňovou linku buďte struční, ale věcní a informujte:

• Co se stalo a jakého rozsahu událost je (popis události, co je ohroženo nebo zasaženo, jaký je počet postižených)
  • Kde přesně se událost stala (např. adresa – okres, obec, ulice, číslo popisné nebo orientační, nebo číslo silnice, kilometr, směr jízdy, případně bližší určení ve volném terénu)
  • Své jméno a číslo telefonu, ze kterého voláte a místo odkud voláte
  • Dále odpovídejte na další dotazy operátora tísňové linky
  • Po ukončení hovoru může být uskutečněn zpětný hovor pro ověření události nebo zpřesnění některých údajů, např. příjezdové trasy

Kdy volat hasiče: Při požárech, živelních pohromách, haváriích a nehodách – tedy všude tam kde je potřeba provádět záchranné práce a likvidační práce (hašení, vyprošťování, odstraňování nebezpečí apod.Hasičský záchranný sbor ČR koordinuje postup při provádění záchranných a likvidačních prací.

Evropská tísňová linka 112:Jednotné evropské číslo tísňového volání – 112 je zavedeno ve všech členských státech EU včetně ČR.V ČR je tísňová linka 112 svedena k Hasičskému záchrannému sboru ČR do „telefonních center tísňového volání 112“. Tato technologie propojuje základní složky integrovaného záchranného systému.Operátoři tísňové linky 112 v ČR mohou mj. identifikovat adresu pevné telefonní stanice volajícího či polohu mobilního telefonu při tísňovém volání.Operátoři obsluhující linku 112 v ČR jsou schopni odbavovat tísňové hovory nejen v češtině, ale i angličtině a němčině.Z mobilního telefonu se dá dovolat na linku 112 i v případě, že na daném místě není pokrytí signálu Vašeho operátora. Musí však být dostupný signál jakéhokoliv jiného operátora.Na linku 112 lze volat z jakéhokoliv telefonního přístroje. Z mobilního telefonu lze volat i v případě, nulového kreditu a ve většině států EU i bez SIM karty.V zahraničí je při volání na linku 112 nutno znát alespoň základní pojmy v angličtině.

Uvědomte si, že linky tísňového volání jsou zřízeny pro přijetí stavu nouze. nezneužívejte je!! Vaší nezodpovědností se může oddálit pomoc lidem, kteří ji v dané chvíli budou opravdu potřebovat!! Poučte o tom i své děti !!!!

Zneužití linek tísňového volání je trestné.

Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky | mapa stránek | výměna odkazů