Soutěž v Kralovicích + Soptíci v Praze

6.10.2019

Foto z domácí soutěže v Kralovicích kde se předvedli Soptíci, Plamínci a Mladí hasiči a ukázka Soptíků na Praze-Žižkov ZDE.

Foto z Letin, Vysoké Libyně, Nečtin a Manětína!

29.9.2019

Fotky z dřívějších ukázek v Letinech, Vysoké Libyni, Nečtinech a Manětíně jsou umístěny ZDE.

Projekt pomáhej beze strachu!

17.7.2019

Informace + foto z našeho letošního projektu Pomáhej beze strachu! ZDE.

Ukázky Soptíků v Kralovicích a Letinech.

7.7.2019

Foto z ukázek Soptíků 5. a 6. července jsou ZDE

Nové fotky z Mariánských Lázní

30.6.2019

Foto pořadatelů z akce Mezi nebem a zemí ZDE.

Ukázka v Hlohovicích

30.6.2019

Na foto z ukázky Soptíků v Hlohovicích 29.6.2019 se můžete podívat ZDE.

Ukázka Soptíků v Mariánských Lázních

23.6.2019

Dne 22.6.2019 se Soptíci prezentovali na akci Mezi nebem a zemí v M.L. Podívejte se na naše fotky
a na fotky pořadatelů

Soustředění Mladých hasičů Svárožná

23.6.2019

Foto ze soustředění Mladých hasičů 14.-16. června 2019 je ZDE.

Když potřebujeme pomoci, voláme tato tísňová čísla :

Nastavení fotogalerie

Jak volat na tísňovou linku

Při volání na tísňovou linku buďte struční, ale věcní a informujte:

• Co se stalo a jakého rozsahu událost je (popis události, co je ohroženo nebo zasaženo, jaký je počet postižených)
  • Kde přesně se událost stala (např. adresa – okres, obec, ulice, číslo popisné nebo orientační, nebo číslo silnice, kilometr, směr jízdy, případně bližší určení ve volném terénu)
  • Své jméno a číslo telefonu, ze kterého voláte a místo odkud voláte
  • Dále odpovídejte na další dotazy operátora tísňové linky
  • Po ukončení hovoru může být uskutečněn zpětný hovor pro ověření události nebo zpřesnění některých údajů, např. příjezdové trasy

Kdy volat hasiče: Při požárech, živelních pohromách, haváriích a nehodách – tedy všude tam kde je potřeba provádět záchranné práce a likvidační práce (hašení, vyprošťování, odstraňování nebezpečí apod.Hasičský záchranný sbor ČR koordinuje postup při provádění záchranných a likvidačních prací.

Evropská tísňová linka 112:Jednotné evropské číslo tísňového volání – 112 je zavedeno ve všech členských státech EU včetně ČR.V ČR je tísňová linka 112 svedena k Hasičskému záchrannému sboru ČR do „telefonních center tísňového volání 112“. Tato technologie propojuje základní složky integrovaného záchranného systému.Operátoři tísňové linky 112 v ČR mohou mj. identifikovat adresu pevné telefonní stanice volajícího či polohu mobilního telefonu při tísňovém volání.Operátoři obsluhující linku 112 v ČR jsou schopni odbavovat tísňové hovory nejen v češtině, ale i angličtině a němčině.Z mobilního telefonu se dá dovolat na linku 112 i v případě, že na daném místě není pokrytí signálu Vašeho operátora. Musí však být dostupný signál jakéhokoliv jiného operátora.Na linku 112 lze volat z jakéhokoliv telefonního přístroje. Z mobilního telefonu lze volat i v případě, nulového kreditu a ve většině států EU i bez SIM karty.V zahraničí je při volání na linku 112 nutno znát alespoň základní pojmy v angličtině.

Uvědomte si, že linky tísňového volání jsou zřízeny pro přijetí stavu nouze. nezneužívejte je!! Vaší nezodpovědností se může oddálit pomoc lidem, kteří ji v dané chvíli budou opravdu potřebovat!! Poučte o tom i své děti !!!!

Zneužití linek tísňového volání je trestné.

Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | výměna odkazů